پوکت تایلند


پوکت،تایلند پوکت،جاذبه های گردشگری پوکت،تفریحات پوکت
پوکت، شهر ساحلی و توریستی زیبای تایلند

شهر توریستی پوکت سال ها پیش از میلاد مسیح کشف شده بطلمیوس (جغرافیدان یونانی) در قرن سوم میلادی در مورد این شهر مطالبی را عنوان کرده است. پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری بانکوک قرار دارد .

شهر ساحلی پوکت که بنام مروارید دریای آندامان نیز شناخته شده است، یکی از دیدنیترین سواحل تایلند بشمار آمده که بیشترین شهرتش را مدیون سواحل زیبا و غواصی در آب های گرم و زلال خود می داند. بیشترین قسمت این شهر توریستی را جنگل های سرسبز و پر از درخت پوشانیده و از شمال تا جنوبش را رشته کوههای درنوردیده اند. بدلیل اینکه از دور این جزیره بمانند کوه یا تپه است، مالزیایی ها نام پوکت را که بهمین معنی است بر آن گذاشتند و این نام (پوکت) بعد از آن بر این جزیره باقی ماند .

پوکت بزرگترین جزیره تایلند و یکی از مهمترین و پرطرفدارترین سواحل توریستی در آسیا برای تعطیلات و تفریحات بشمار می رود .

پوکت،تایلند پوکت،جاذبه های گردشگری پوکت،تفریحات پوکت

کناره غربی سواحل پوکت جزو بهترین نقاط این جزیره توریستی است و پاتونگ Patong و کارون Karon از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند. قسمت ساحلی پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است و عمده بازارهای پوکت در این ساحل دایر می باشد .

پوکت شهری با حدود 30 درصد جمعیت مسلمان است که همیشه و بهمراه سامویی (یکی از سواحل توریستی تایلند) یکی از 10 منطقه گردشگری برتر در سطح آسیا بوده است .

تور پوکت تور تایلند جزیره پوکت نرخ سفر توریستی پوکت

بدلیل دارا بودن طبیعت خارق العاده و منابع غنی، پوکت همیشه مورد توجه تاجران و گردشگران از سراسر جهان بوده است و بدون شک یکی از اولین مناطق گردشگری و سواحل تفریحی بعد از توریستی شدن تایلند بوده است. با وجود اینکه در گذشته پوکت شهرت خود را بخاطر معادن و استخراج قلع از آنها بدست آورده، اما امروزه بعنوان قطب بزرگ توریستی، تفریحی و گردشگری در آسیا خود را مطرح نموده و بحق که برازنده این جزیره بی همتاست .


هزینه و قیمت تور پوکت تور تایلند قیمت هتل های پوکت اقامت در پوکت ویزای پوکت نرخ بلیط هواپیما پوکت

حدود ۷۰ درصد این جزیره کوهستانی است و اغلب اوقات شاهد وزش بادهای موسمی است که هوایی گرم و مرطوب به این جزیره داده اند. پوکت دارای دو فصل خشک و بارانی است، از می تا اکتبر فصل باران و از نوامبر تا آوریل فصل خشک است که دمای هوا در آن زمان کم می شود. ( ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد)

با وجود این که از اوایل دهه ۸۰، گردشگران اصلی ترین درآمد سواحل غربی این جزیره را تشکیل داده اند ولی در عین حال کشاورزی، صید ماهی و میگو و همچنین صید مروارید کماکان از مهمترین مشاغل مردم این جزیره به شمار می آیند.

جاذبه های گردشگری پوکت
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوکت و تایلند می توانید از لینکهای زیر استفاده نمایید :

در اینجا می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را درباره پوکت مطرح نمایید .نام:  
عنوان:  
متن:  
کد امنیتی: