سامویی تایلند


سامویی،تایلند سامویی،جاذبه های گردشگری سامویی،تفریحات سامویی
سامویی، جزیره توریستی و زیبای تایلند

جزیره سامویی یکی از بی نظیرترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. سامویی، جدیدترین جزیره ای است که مقصد گردشگران تایلند شده و علاوه بر آن در جهان نیز به عنوان استراحتگاهی آرام و زیبا شناخته شده است .

سامویی،تایلند سامویی،جاذبه های گردشگری سامویی،تفریحات سامویی

از نقطه نظر جغرافیایی، سامویی سومین جزیره بزرگ در تایلند بشمار آمده که در 685 کیلومتری بانکوک در سواحل شرقی تایلند با مساحتی بالغ بر 228 کیلومتر مربع، حدود 50 هزار جمعیت را در خود جای داده است. سامویی در سالهای اخیر نظر توریست ها و تورهای مسافرتی فراوانی را بخاطر طبیعت منحصر بفرد خود بدست آورده، شاید یکی از عمده دلایل این ورد هم وجود فرودگاه بین المللی سامویی است که سفر به آن را برای گردشگران ممکن و سهل نموده است .


مدت زمان پرواز از فرودگاه بانکوک تا جزیره سامویی حدود 70 دقیقه است. نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام ساموی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی، ساحل چاونگ Chaweng و لامای Lamai است که در شرق این جزیره قرار دارند و دارای هتل ها، رستوران ها و سرگرمی های زیادی هستند. در عین حال شمال این جزیره نیز دارای سواحل آرام و پرطرفداری است که باپت Bophut و منام Maenam از جمله این سواحل هستند.

جاذبه های گردشگری سامویی
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامویی و تایلند می توانید از لینکهای زیر استفاده نمایید :

در اینجا می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در مورد جزیره سامویی مطرح نمایید .نام:  
عنوان:  
متن:  
کد امنیتی: