حمل و نقل عمومی در تایلند

مسافرین عزیزی که قصد سفر به کشور تایلند را دارند، نیازمند اطلاعاتی در خصوص حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی برای جابجایی در این کشور هستند که در زیر به بررسی این وسایل می پردازشم :

حمل و نقل عمومی در تایلند تاکسی (Taxi)
تاکسی های بانکوک در رنگ های مختلف وجود دارد و همگی با سیستم تاکسی متر کار می کنند. ورودی تاکسی برای 1 تا 4 نفر یکسان بوده و معادل 35 بات است و به ازای مسافت و زمان به این مبلغ اضافه می شود .

قیمت تاکسی در تایلند توک توک (Tuk Tuk)
وسیله نقلیه سنتی است که در بانکوک مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یک موتور سه چرخه است که معمولا هزینه آن به طور توافقی بین راننده و مسافر تعیین می شود.

هزینه اتوبوس در تایلند قطار هوایی (BTS)
یکی از مهمترین وسایل نقلیه شهری با استفاده بسیار راحت و امکانات عالی در مسیرهای اصلی در شهر بانکوک است که هزینه آن به نسبت مسافت و تعیین ایستگاه ها بین 20 تا 40 بات متغیر است .

لازم به ذکر است که در صورت استفاده از این وسیله و عدم اطلاعات کافی گردشگران، پرسنل مستقر در ایستگاه ها با خوشرویی و ارائه نقشه آماده پاسخگویی هستند .

نرخ کرایه تاکسی تایلند موتورسیکلت (Motorcycle)
از وسایل نقلیه عمومی دیگری است که برای صرفه جویی در وقت و هزینه ها در بانکوک می توان از آن استفاده کرد. به منظور رعایت مقررات، موتورسواران با جلیقه های رنگی مشخص در مناطق مختلف شهر متمایز شده اند. هزینه آن نیز معمولا به طور توافقی تعیین می شود .

هزینه کرایه ماشین در تایلند اتوبوس (Bus)
یکی دیگر از وسایل نقلیه بانکوک است که تنوع زیادی داشته و هزینه های آن نیز متفاوت است. البته هزینه اتوبوس به مراتب کمتر از وسایل نقلیه دیگر می باشد. لذا با توجه به عدم آگاهی و فرصت کافی گردشگران در زمان محدود سفر خود استفاده از تاکسی به آنها توصیه می گردد .

تاکسی تایلند اتوبوس تایلند اتوبوس سریع (BRT)
این نوع اتوبوس در خط ویژه ای که به همین منظور اختصاص داده شده است در حال تردد می باشد و وسیله خوبی برای فرار از ترافیک شهی بانکوک می باشد و هزینه آن معادل 10 بات می باشد .

در اینجا می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را مطرح نمایید .


1391/6/10
حیدر       اجاره موتور سیکلت در تایلند
سلام اجاره موتور سیکلت در تایلند شبی چقدر است؟
پاسخ مدیر:
با سلام،،،اجاره موتور سيکلت در تايلند بستگي به نوع موتور دارد ،،،ولي از نرخ 150 بات شروع ميشود،،،يعني شبي حدود 10 هزار تومان با تشکر بابازاده 09122467627
1391/6/10
حیدر       خرید موتور سیکلت
آیا میشه تو تایلند موتور سیکلت هم خرید
پاسخ مدیر:
بلـــه ،،،،اگه اقامت داشته باشيد ميتونيد بخريد،،،،باتشکر بابازاده،،،09122467627

نام:  
عنوان:  
متن:  
کد امنیتی: